Vilniaus lopšelis darželis "Žemyna"

Projektinės grupės

Etnokultūrinis projektas
„Atverk tautos lobynų gelmes“

Etnokultūra inicijuoja bendražmogiškųjų vertybių formavimąsi – pagarbą tautiškumui, etnokultūriniam paveldui, meilę savo artimui, gamtai, aplinkai. Ji padeda tvirtus pagrindus formuoti kūrybišką save realizuojančią ir vertinančią asmenybę.
Vaikai iš tradicinės liaudies kūrybos mokosi gėrio, grožio, doros pagrindų, daug sužino apie savo gimtąjį kraštą, Tėvynę, jos papročius bei tradicijas.
Etnokultūrinio bendruomenės projekto „Atverk tautos lobynų gelmes“ tikslas supažindinti vaikus su mūsų tautos liaudies kūrybos lobynu kaip etnokultūros pagrindu, ugdyti poreikį, pažinti ir domėtis savo protėvių tradicijomis, papročiais, senosios liaudies kūrybos vertybėmis.

Vienas iš svarbiausių projekto uždavinių ugdyti patriotiškumą, vaiko pagarbą ir meilę savo kraštui, liaudies dainai, šokiui bei kalbai.

Šio projekto organizatoriai: meninio ugdymo pedagogė R. Dailidienė, auklėtojos: R. Kilmonienė, I. Kubilinskienė, L. Medeišienė, V. Raižienė, I. Sriubiškienė, G. Urbanavičienė.

Meninio ugdymo projektas

„Žemynos menų karuselė“

Tikslas – supažindinti su  įvairiomis meninės raiškos priemonėmis, technikomis ir būdais. Sudaryti tinkamas sąlygas pasireikšti vaikų kūrybai ir fantazijai, panaudojant netradicines medžiagas, lavinti vaikų kūrybiškumą. Meninė veikla padeda vaikams išreikšti save, taip jie bando savo jėgas ir tobulina gebėjimus, puoselėja ir turtina vaikų jautrumą ir intelektą. Ji suteikia mažiesiems džiaugsmo ir plečia jų supratimą apie supantį pasaulį.

Meninės raiškos bendrakultūrinio projekto grupė organizuoja vaikų, tėvų darbelių parodas, ruošia dekoracijas įvairioms šventėms.

Šio projekto organizatoriai: auklėtojos K. Gražytė, R. Aitmanienė, J. Volkova, A. Pečiulienė, L. Pavlovskienė, D. Aliukienė ir logopedė R. Kukurienė.

Sveikos gyvensenos ugdymo projektas

„Kelionė į sveikatos šalį”

Vaikystė  –  tai asmenybės formavimosi, psichinių ir fizinių galių plėtotės laikotarpis. Šiuo laikotarpiu vaikas sparčiai auga, bręsta fiziškai ir psichiškai. Šiandienos problema – nepakankamas vaikų fizinis aktyvumas, kuris nepalankiai įtakoja vaikų sveikatai ir fizinį parengimą.

Projekto tikslas – padėti formuoti pagrindinius sveikatos saugojimo ir sveikos gyvensenos įgūdžius.

Darželyje didelis dėmesys skiriamas vaikų fiziniam aktyvumui, organizuojamos įvairios pramogos lauke ir salėje, vedamos kiekvieną rytą rytinės mankštos, kūno kultūros valandėlės. Vaikai supažindinami su sveikos gyvensenos pagrindais. Tuo tikslu organizuojamos, vedamos įvairios veiklos, žaidimai, pramogos, pokalbiai.

Šeima ir darželis – du partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką jos ugdymą. Tėvai aktyviai skatinami dalyvauti projekto vykdomoje veikloje.

Šio projekto organizatoriai: auklėtojos E. Dabušinskienė, S. Matuliūkštienė, D. Radušienė, I. Kudalevienė, R. Kitkovska, D. Kiaušienė.

Ekologinio ugdymo projektas

„Mes – gamtos vaikai”

Visas pasaulio pažinimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos. Vaikas keliaudamas ekologiniu takeliu turi unikalią galimybę artimiau susipažinti su gyvąja ir negyvąja gamta, pasijusti jo dalimi, suvokti atsakomybę už gamtos išsaugojimą.

Projekto tikslas – formuoti vaikų supratimą apie ekologiją ir jos būtinybę ir naudą. Ta tema vedami pokalbiai, diskusijos, įvairios veiklos, organizuojami žaidimai, pramogos, viktorinos, ekskursijos, išvykos į botanikos sodą, jaunųjų gamtininkų stotį, parodos. Įtraukiame ir tėvelius į bendrą veiklą, rengiant parodėlės, išvykas, pramogas, talkas.

Šio projekto organizatoriai: auklėtojos I. Kudalevienė, R. Kitkovska, K. Gražytė, I. Sriubiškienė, D. Kiaušienė.

Priešmokyklinio ugdymo grupių projektas

„Mažais žingsneliais mokyklėlėn”

Informacija ruošiama…

Skip to content