Vilniaus lopšelis darželis "Žemyna"

Startuoja programos „eTwinning“ projektai

Šių metų kovo 13 d. Vilniaus m. lopšelyje – darželyje „Žemyna”  ikimokyklinio ugdymo pedagogams, pradedantiesiems programos „eTwinning“ dalyviams įvyko Lietuvos Nacionalinės  paramos tarnybos ir programos „eTwinning” ambasadorės Loretos Tarvydienės inicijuotas renginys „eTwinning projektai ikimokykliniame ugdyme“.

5

ProgramaeTwinning” gyvuoja nuo 2005  metų. Kas tai per programa?  Programa „eTwinning” tai elektroniniai dvyniai, nemokama ir saugi platforma švietimo darbuotojams t.y  mokytojams, direktoriams, bibliotekininkams ir kt., kuri skirta bendrauti ir  kurti virtualius bendradarbiavimo projektus ir dalintis idėjomis visoje Europoje. Šios programos veiklos tikslai – bendradarbiauti su kitomis ES programomis, integruoti projektus į ugdymo turinį, užtikrinti, kad mokiniai gautų kuo daugiau naudos, dalyvaudami šioje programoje.

4

Programa „eTwinning” remia virtualaus bendradarbiavimo projektus mažiausiai tarp dviejų švietimo įstaigų iš bent jau dviejų skirtingų Europos šalių,  mažiausiai tarp dviejų Lietuvos švietimo įstaigų ar tarp dviejų projekto partnerių iš tos pačios švietimo įstaigos. Dalyvių  amžius gali būti nuo 3 iki 21 metų. Šiuo metu programoje  dalyvauja net 37 šalys, 177219 mokyklų ir daugiau nei 457.041 mokytojų! Šie skaičiai parodo, kad ši programa yra labai populiari.

3

Į seminarą susirinko ikimokyklinio ugdymo pedagogai iš Vilniaus lopšelių-darželių „Krivūlė“, „Žiedas” ir „Žemyna”. Susitikimo metu Loreta Tarvydienė pristatė ERASMUS+ „eTwinning” programos galimybes, programos „eTwinning” portalą. Kalbėta apie tai, kaip sukurti kokybišką projektą. Aida Makutėnienė, lopšelio – darželio „Krivūlė” priešmokyklinio ugdymo pedagogė ekspertė pasidalino savo darbo gerąja patirtimi, o po kavos pertraukėlės, dalyvės turėjo puikią galimybę praktiškai išbandyti  „eTwinning Live“ aplinką ir sukurti projektus. Seminaro pabaigoje dalyvės atliko refleksiją ir įsivertino Kahoot programėles pagalba. Iš seminaro dalyvės išsinešė tikrai puikias emocijas ir žinias.

2

Už galimybę pristatyti programą „eTwinning” renginio organizatorė dėkinga Vilniaus m. lopšelio – darželio „Žemyna”  pavaduotojai ugdymui Ramutei Žemaitienei.

Daugiau informacijos apie programą „eTwinning”, registraciją portale, TwinSpace įrankių panaudojimą, gerosios patirties pavyzdžius rasite centriniame eTwinning portale bei nacionalinėje eTwinning interneto svetainėje.

Programos „eTwinning ambasadorė Utenos/Vilniaus regionui

Loreta Tarvydienė