Vilniaus lopšelis darželis "Žemyna"

Informacija tėvams

Informacija apie Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ pakeitimus

Nelankymo ligos metu tvarkos aprašas

Vilnius vaikams – sostinės mokyklų erdvės per vasarą atvertos prasmingai veiklai


Nuotr. Sauliaus Žiūros.
Kodėl Vilniaus moksleiviai per vasaros atostogas noriai renkasi į mokyklas? – Sostinės savivaldybės iniciatyva jose atvertos sporto salės, aikštynai ir bibliotekos vilioja leisti laiką aktyviai ir įdomiai.  Šįmet sukurta dar daugiau pasirinkimo ką nuveikti per vasarą Vilniuje – savivaldybė parėmė apie 150 vaikų vasaros stovyklų,  mažiausiems vilniečiams  sukūrė unikalų žemėlapį žaidimą „Vilnius vaikams“, ir atvėrė sostinės mokyklų erdves iki pat rugsėjo.


Nors pamokos liepą ir rugpjūtį mokyklose nebevyksta,  60-yjeVilniaus mokyklų lauko aikštynų,  39 mokyklų sporto salėse, 57 mokyklų bibliotekose, 24 mokyklų kitose laisvalaikio erdvėse vasaros metu  –  pilna veiksmo ir vaikai leidžia laiką prasmingai. Tėveliai gali  būti ramūs – mokyklos erdvė šalia namų vasaros metu jų vaikams bus atvira.

„Mano tikslas – kad mokykla būtų traukianti, atvira moksleivių ir visos vietos bendruomenės susibūrimo vieta. Nedovanotina, kad mokyklų sporto salės vasarai būdavo uždarytos. Pernai startavome su iniciatyva atrakinti mokyklas, kad vaikai galėtų jose judėti ir sportuoti. Šiemet bus atviros visos mokyklos, išskyrus tas, kuriose vyksta remonto darbai“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sukurtas atvirų mokyklų erdvių žemėlapis padės patogiai pasirinkti arčiausiai namų esančias mokyklas.


Pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovės Alinos Kovalevskajos, mokinių fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas – vienas iš Vilniaus miesto savivaldybės prioritetinių tikslų.  Šią vasarą rekordiškai daug mokyklų renovuoja sporto sales ir kitas erdves,  atnaujinami mokyklų sporto aikštynai.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

INFORMACIJA

 DĖL GRIPO EPIDEMIJOS

PASKELBIMO VILNIAUS MIESTE

2018-02-09

Mums yra žinoma, kad Vilniaus mieste sergamumas gripu ir viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis viršijo epidemijos slenkstį.

Mūsų darželyje gripo sergamumo atvejų nėra. Viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga apie 5 proc. ugdytinių bei darbuotojų. Įstaigoje keliose grupėse vaikai serga vėjaraupių virusine liga, todėl ugdymo proceso nestabdysime ir  tęsime lankančių vaikų ugdymą.

Prašome visų tėvelių atidžiai reaguoti į vaiko susirgimo požymius ir nevesti  į darželį, o kreiptis į medicinos įstaigas.

Apie vaiko susirgimą nedelsiant informuoti grupės auklėtoją arba parašyti el. paštu rastine@zemyna.vilnius.lm.lt

Darželio personalui kasdien atidžiai atlikti patalpų vėdinimą, valymą, laikytis asmens higienos reikalavimų.

Sveikatos priežiūros specialistei kasdien vykdyti dėl ligos neatvykusių vaikų ir personalo apskaitą ir analizę.

Numatytus bendrus darželio renginius surengti po epidemijos.


 

TĖVŲ LINIJA 001

“Tėvų linija” – nemokama pagalba vaikų auginimo klausimais

Auginant vaikus, visiems tėvams, įtėviams, globėjams kyla daugybė įvairiausių klausimų. Neretai atrodo, kad visi būdai išbandyti, bet problema vis tiek neišspręsta, be to, įtemptose situacijose ne visuomet pavyksta tinkamai sureaguoti.

Prieš mėnesį startavusi “Tėvų linija” tai – greitoji pagalba telefonu vaikų auginimo klausimais.

Paskambinę nemokamu numeriu 8 800 900 12 darbo dienomis nuo 17 iki 21 val., galite su specialistu pasitarti, kaip reaguoti tam tikroje situacijose ir kas padėtų išspręsti konkrečią problemą.

„Tėvų linijoje“ dirba Paramos vaikams centro specialistai, kurie pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl įvairiais amžiaus tarpsniais kylančių bendravimo su vaiku problemų. Taip pat padėti nusiraminti, o jeigu reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.

Daugiau apie “Tėvų liniją”:

www.pvc.lt/lt/naujienos/2-be-kategorijos/399-tevu-linija

www.facebook.com/PVC.lt